Media wskazały bohaterkę Polek w starciu z Japonią

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / VolleyballWorld / Na zdjęciu: Reprezentacja Polski siatkarek

Nie tylko polskie media zachwycają się formą polskich siatkarek na początku tegorocznego sezonu. Również w Japonii oraz na stronie światowej federacji siatkarskiej odnotowano popisy Biało-Czerwonych, zwłaszcza jednej zawodniczki.

W tym artykule dowiesz się o:

Chyba nawet najwięksi optymiści nie spodziewali się aż tak imponującego początku Ligi Narodów w wykonaniu podopiecznych Stefano Lavariniego.

W tureckiej Antalyi Polki wygrały wszystkie cztery mecze, nie tracąc żadnego seta. Słabsze od Biało-Czerwonych okazały się siatkarki reprezentacji Włoch, Francji, Holandii i Japonii.

Z Azjatkami brązowe medalistki poprzedniej edycji rozgrywek zmierzyły się w niedzielę i również wygrały 3:0, mimo że w pierwszym secie przegrywały już 18:23.

I właśnie na ten fragment spotkania zwrócono uwagę w pomeczowej relacji w japońskim serwisie sponichi.co.

"Japonki rozbijały Polki swoim serwisem, ale do czasu. Od stanu 23:18 zostały zatrzymane przez wysoki polski blok" - podkreślono.

W tym samym artykule japońscy dziennikarze odnotowali świetną dyspozycję od drugiego seta Magdalena Stysiak i generalnie znakomitą postawę Polek w pierwszym tygodniu Ligi Narodów.

Zachwyceni formą Biało-Czerwonych są również dziennikarze strony internetowej światowej federacji siatkarskiej (FIVB). Po niedzielnym zwycięstwie z Japonią Polkom poświęcono spory artykuł.

"Polska pozostaje bezbłędna i zakończyła pierwszy tydzień Ligi Narodów na szczycie z nienagannym rekordem czterech zwycięstw z rzędu i bilansem setów 12:0" - tak podsumowano początek sezonu w wykonaniu podopiecznych trenera Lavariniego.

W tym samym artykule zwrócono uwagę, że w niedzielę największą gwiazdą w polskim zespole była Magdalena Stysiak, która zdobyła 22 punkty. "W tym dorobku aż pięciokrotnie zablokowała, co było najmocniejszą siłą Polek przeciwko Japonkom" - podkreślono.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty