Kilka niespodzianek, wiele nierozegranych meczów - po weekendzie na parkietach II ligi kobiet

Weekend na drugoligowych parkietach przyniósł mieszane uczucia. Obok zaskoczenia porażkami faworytów jest niesmak po przegranych setach różnicą 14 punktów oraz wielu przełożonych spotkaniach.

W tym artykule dowiesz się o:

Grupa I

Już od grupy I zaczynamy informowanie o przełożonych meczach, które były istną plagą podczas tego weekendu. Mimo wszystko dwa nierozegrane mecze nie zmieniłyby wiele w układzie tabeli premierowego zestawienia. Niespodzianką jest zwycięstwo Piasta Szczecin, który pokonał (i to w trzech setach!) wyżej notowaną ekipę Zawiszy Sulechów. Jednak ten wynik przyćmiły małe zawody - kto wyżej przegra seta? Zwycięzcą tego konkursu okazał się PTPS II Piła, który w ostatniej odsłonie meczu z Jokerem Świecie przegrał do 11.

Wyniki 16. kolejki grupy I:

Czarni Słupsk - Energetyk Poznań przełożony na 13.02.2011

PTPS II Piła - Joker Świecie 0:3 (22:25, 19:25, 11:25)

Jedynka Aleksandrów Ł. - Sokół Mogilno 3:0 (25:15, 25:15, 25:19)

Zawisza Sulechów - Piast Szczecin 0:3 (19:25, 22:25, 20:25)

RSMS Police - Budowlani Toruń przełożony na 30.01.2011

Pauzował: Pałac II Bydgoszcz

Aktualna tabela grupy I -> kliknij

Grupa II

Mimo że dwa spotkania nie zostały rozegrane w planowanym terminie, to emocji nie zabrakło. Niestety, wszystkie skumulowały się w Jaworznie. Siatkarki MCKiS-u w nowym roku są na fali wznoszącej i bardzo chciały sprawić niespodziankę pokonując jednego z faworytów do walki o awans do I ligi, a mianowicie Politechnikę Częstochowską. Fenomenalna postawa jaworznianek zakończyła się jednak na pierwszym secie, w którym pewnie zwyciężyły. W drugiej partii przebudziły się częstochowianki, które zaczęły realizować taktykę narzuconą im przez szkoleniowca i zwyciężyły za trzy punkty. Natomiast Częstochowianka Częstochowa i Sokół 43 Katowice zrealizowały plan na tę kolejkę i również zgarnęły komplet punktów.

Wyniki 16. kolejki grupy II:

Płomień Sosnowiec - Silesia Volley II przełożony na 25.01.2011

UKS Krzanowice - SMS LO2 Opole przełożony na 15.02.2011

Sokół 43 Katowice - SMS PZPS II Sosnowiec 3:1 (25:20, 25:10, 22:25, 25:15)

Częstochowianka Częstochowa - Victoria Cieszyn 3:0 (25:21, 25:15, 25:16)

MCKiS Jaworzno - Politechnika Częstochowska 1:3 (25:14, 17:25, 12:25, 20:25)

Pauzowała: Gaudia Trzebnica

Aktualna tabela grupy II -> kliknij

Grupa III

Nudy - to jedyne słowo trafnie opisujące 14. kolejkę w grupie III. Wszystkie rozegrane mecze zakończyły się po trzech setach. Oczy zainteresowanych rozgrywkami tego zestawienia zwrócone były na spotkanie w Ozorkowie. Jednak miejscowe siatkarki zawiodły wszystkich (oczywiście, oprócz swoich kibiców), pewnie pokonały bowiem o jedną lokatę wyżej notowany AZS AWF Warszawa. Natomiast mecz pomiędzy ŁMLKS Łask a Nike Ostrołęka zostanie rozegrany 26 stycznia.

Wyniki 14. kolejki grupy III:

Legionovia Legionowo - Orzeł Elbląg 3:0 (25:16, 25:13, 25:11)

AZS Politechnika Radomska - AZS Politechnika Warszawska 3:0 (25:22, 25:15, 25:19)

UKS Ozorków - AZS AWF Warszawa 3:0 (25:21, 25:14, 25:14)

ŁMLKS Łask - Nike Ostrołęka przełożony na 26.01.2011

Aktualna tabela grupy III -> kliknij

Grupa IV

W grupie IV niespodzianek nie brak. Jeśli ktoś się uprze, to pod małe zaskoczenie można podciągnąć spotkanie w Biłgoraju, gdzie gospodynie - liderki tabeli - oddały seta Dalinowi. Jednak zdecydowanie to wydarzenie przyćmiewa zwycięstwo Bolesława Rzeszów. Ku zaskoczeniu wielu, po tie-breaku pokonał wyżej notowane Karpaty Krosno. Ale nie jest to koniec, a dopiero początek zaskakujących wyników. Ostatnia w ligowym zestawieniu, skazywana na pożarcie Sandecja Nowy Sącz pokazała, że dotychczasowe zdobycze punktowe nic dla niej nie znaczą, pokonała bowiem w czterosetowym meczu Tomasovię!