Wojna nerwów Lotosu Trefla i ZAKSY. Blok na wagę zwycięstwa

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Maja Kozłowska /
WP SportoweFakty / Maja Kozłowska /

W meczu 3. kolejki PlusLigi Lotos Trefl Gdańsk podejmował ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Po zaciętej walce kędzierzynianie triumfowali 3:1.

Dwa pierwsze sety dostarczyły mniej emocji niż kolejne, zespoły schodziły na dziesięciominutową przerwę przy remisie 1:1. Trzecia i czwarta partia to prawdziwa wojna nerwów, a za każdym razem lepiej w zaciętej końcówce radzili sobie siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, którzy ostatecznie zwyciężyli 3:1.

Statuetką MVP został nagrodzony Sam Deroo. Zdobył on 17 punktów, w ataku notując 58 proc. skuteczności (15/26, 3 błędy), swój dorobek uzupełnił dwoma blokami.

Z kolei najlepiej punktującym spośród kędzierzynian był Dawid Konarski (20 punktów). W ataku skończył dokładnie połowę piłek (15/30), nie popełniając przy tym żadnego błędu. Ponadto był on najlepiej blokującym ZAKSY, zdobywając cztery punkty tym elementem. Jednak blok na wagę zwycięstwa zaliczył Łukasz Wiśniewski. [event_poll=70642]

Liderem Lotosu Trefla Gdańsk był Mateusz Mika. Zdobył 22 punkty, kończąc 20 ataków (z 39, popełniając 4 błędy) i zaliczył dwa bloki. Natomiast dobrą zmianę dał Szymon Romać, zdobywca 17 "oczek" (13/31 w ataku, 7 błędów).