MŚ U-20: Polki wysoko w rankingach. Błysk Natalii Murek i Alicji Grabki

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FIVB / Reprezentacja Polski juniorek 2017; z prawej Natalia Murek (nr 9)

Reprezentacja Polski siatkarek zakończyła mistrzostwa świata U-20 na szóstej lokacie. Podczas turnieju w meksykańskiej Cordobie wyróżniły się między innymi Natalia Murek, Alicja Grabka czy Martyna Łukasik.

Zestawienie najlepiej punktujących zdominowały obecne mistrzynie z Chin, ale w czołówce nie zabrakło także miejsca dla liderki reprezentacji Polski. Natalia Murek zakończyła MŚ U-20 z dorobkiem 117 punktów, niewiele ustępując rywalkom.

5Angelina LazarenkoRosja712811110

W dwudziestce najskuteczniejszych w ataku zawodniczek znalazły się trzy Polki. Najlepiej wypadła indywidualnie Natalia Murek. Martyna Łukasik zajęła 15. miejsce, a Zuzanna Górecka uplasowała się na 18. lokacie.

10Natalia MurekPOLSKA994126437,50%

Przy siatce w polskiej ekipie najbardziej wyróżniała się Martyna Świrad. Środkowa bloku nie zawiodła i zdobyła w tym elemencie 25 punktów, co dało jej piątą pozycję w rankingu. Na 14. miejscu znalazła się za to Martyna Łukasik, która postawiła 14 skutecznych bloków.

5Martyna ŚwiradPOLSKA250,78

Martyna Łukasik wyróżniała się także w polu zagrywki. Podopieczna Wiesława Popika posłała na stronę rywalek 15 asów serwisowych. Nieźle w tym elemencie wypadła też Zuzanna Górecka, która zakończyła MŚ U-20 z dorobkiem 13 asów.

10Maria VorobyevaRosja1111990,38

Kolejna Polka na podium. Alicja Grabka rozgrywała z chirurgiczną precyzją i w trakcie całego turnieju popełniła jedynie trzy błędy. Należy zaznaczyć, że Japonka i Chinka miały ich na swoim koncie więcej.