Liga Mistrzyń: Grot Budowlani Łódź z drugim zwycięstwem w rozgrywkach

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Radosław Jóźwiak / Na zdjęciu: siatkarki Grotu Budowlanych Łódź
Newspix / Radosław Jóźwiak / Na zdjęciu: siatkarki Grotu Budowlanych Łódź

Siatkarki Grot Budowlanych Łódź nie dały się zaskoczyć Minczance Mińsk i we własnej hali pokonały zespół z Białorusi 3:0, utrzymując się na drugim miejscu w swojej grupie w rozgrywkach Ligi Mistrzyń.

Siatkarki Grot Budowlanych Łódź były zdecydowanymi faworytkami środowego starcia. Do tej pory Minczanka Mińsk w meczach z Igor Gorgonzola Novara i RC Cannes nie zdobyły nawet seta. Polska ekipa w grupie C do tej pory poradziła sobie z drużyną z Francji i przegrała z rywalkami z Włoch.

Początek starcia był jednak obiecujący dla Minczanki. Zawodniczki z Białorusi grały bez kompleksów, odważnie i przede wszystkim z pomysłem. Wykorzystywały błędy przeciwniczek i utrzymywały się na prowadzeniu przez większość seta.

Podczas jednej z przerw na żądanie Błażej Krzyształowicz najwyraźniej na tyle zmobilizował swoje podopieczne, że te ograniczyły pomyłki. Udało im się doprowadzić do wyrównania i końcówka należała już do nich. Seta skończyła Małgorzata Śmieszek, atakując z obejścia.

Wygranie partii rozluźniło Budowlane i sprawiło, że zaczęły grać nieco lepiej. Białorusinki miały problemy z trafieniem w pomarańczowe pole i oddały inicjatywę brązowym medalistkom poprzedniego sezonu w Lidze Siatkówki Kobiet.

Po łódzkiej stronie punktowały niemal wszystkie siatkarki, dzięki wspólnej pracy, zapisały kolejną odsłonę na swoje konto, choć rywalki z Mińska stawiały trudne warunki, dwojąc się i trojąc w obronie.

Po zmianie stron niewiele się zmieniło. Walka była zacięta, ale to Minczanka musiała gonić z wynik. Podczas jednej z akcji przy obronie na parkiet upadła Gabriela Polańska, trzymając się za nogę. Na szczęście nic jej się nie stało.

Grot Budowlane w końcówce nie pozwoliły się już zatrzymać, w końcówce obroniły piłkę setową i po chwili zamknęły mecz.

Grot Budowlani Łódź - Minczanka Mińsk 3:0 (25:22, 25:21, 26:24)

Budowlani: Stoltenborg, Brakocević, Pencova, Polańska, Babicz, Bączyńska, Stenzel (libero) oraz Tobiasz, Urban, Śmieszek.

Minczanka: Kalinowskaja, Anisowa, Sakołczyk, Waładzko, Hryszkiewicz, Salikowa, Hanijewa (libero).

Tabela grupy C:

Mecze Punkty Sety
1. Igor Gorgonzola Novara399:0
2. Grot Budowlani Łódź366:3
3. RC Cannes333:6
4. Minczanka Mińsk300:9