Skoki narciarskie. Puchar Narodów: Norwegia zwiększyła przewagę nad Polską

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Matt Robert / Na zdjęciu: Dawid Kubacki
Getty Images / Matt Robert / Na zdjęciu: Dawid Kubacki

Reprezentacja Polski pozostaje na czwartym miejscu w Pucharze Narodów. Biało-Czerwoni niestety zwiększyli swoją stratę do trzeciej w klasyfikacji, Norwegii. Kolejnych kilka punktów do liderującej Austrii odrobili Niemcy.

Sobotni konkurs był nieco mniej udany w wykonaniu podopiecznych Michala Doleżala. W porównaniu do pierwszych zawodów w Rasnovie w czołowej "10" znalazło się dwóch reprezentantów Polski. Czwarte miejsce zajął Dawid Kubacki, natomiast dziewiąty był Kamil Stoch. Kolejni z naszych skoczków zajmowali pozycje w trzeciej dziesiątce. Dopiero 21. był Piotr Żyła, podobnie jak dzień wcześniej 24. Aleksander Zniszczoł, natomiast 27. Klemens Murańka.

Polacy zdobyli w sumie równe 100 punktów. 33 "oczka" więcej wywalczyli w sumie skoczkowie Norwegii, którzy powiększyli przewagę nad naszą drużyną w Pucharze Narodów do 40 punktów.

Ponownie bezkonkurencyjni okazali się Niemcy. Karl Geiger i Constantin Schmid stanęli na podium, w "10" uplasował się Stephan Leyhe, a punkty zdobyli poza tym Markus Eisenbichler, Pius Paschke oraz Severin Freund. Podopieczni Stefana Horngachera wywalczyli 206 punktów i w klasyfikacji ogólnej tracą do liderującej Austrii 208 "oczek".