Faworytka gospodarzy nie zawodzi w Lozannie. Awans Serbki po dreszczowcu

Szwajcarska tenisistka Belinda Bencić ma za sobą drugi mecz w turnieju WTA 250 w Lozannie. Po thrillerze do kolejnej rundy awansowała Serbka Olga Danilović.

Belinda Bencić PAP/EPA / LAURENT GILLIERON / Na zdjęciu: Belinda Bencić
W czwartek w Lozannie dokończona została II runda. W ćwierćfinale zameldowała się Belinda Bencić (WTA 13), która pokonała 6:3, 6:4 Susan Bandecchi (WTA 229). W ciągu 80 minut mistrzyni olimpijska zdobyła 26 z 32 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała trzy z pięciu break pointów. Kolejną rywalką Szwajcarki będzie Chorwatka Petra Martić.

Jule Niemeier (WTA 109) pokonała 6:4, 6:2 Evę Lys (WTA 217) w starciu Niemek. W trwającym 77 minut meczu ćwierćfinalistka Wimbledonu odparła cztery z pięciu break pointów i wykorzystała wszystkie cztery szanse na przełamanie. O półfinał zmierzy się z Anastazją Potapową.

Caroline Garcia (WTA 48) wygrała 6:1, 6:4 z Leolią Jeanjean (WTA 155). Mecz trwał 74 minuty. Wyżej notowana Francuzka zaserwowała pięć asów i zgarnęła 21 z 29 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Zamieniła na przełamanie trzy z czterech okazji. Jeanjean nie miała żadnego break pointa.

Olga Danilović (WTA 124) zwyciężyła 6:3, 3:6, 7:5 Annę Kalinską (WTA 73). W trzecim secie emocje były olbrzymie. Serbka wróciła z 1:4 i obroniła piłkę meczową w 10. gemie. W trwającym dwie godziny i cztery minuty meczu oddała podanie pięć razy, a spożytkowała sześć z ośmiu break pointów.

Do ćwierćfinału awansowały trzy z ośmiu rozstawionych tenisistek. Oprócz Bencić i Garcii jest jeszcze Hiszpanka Sara Sorribes (nr 4). Turniej potrwa do niedzieli.

Ladies Open Lausanne, Lozanna (Szwajcaria)