Trwa marsz Serbki. Zaskakująca obsada finału w Lozannie

Olga Danilović wygrała już szósty mecz w Lozannie (WTA 250) i w niedzielę powalczy o tytuł. Rywalką serbskiej tenisistki będzie Chorwatka Petra Martić, która wyeliminowała Francuzkę Caroline Garcię.

Olga Danilović PAP/EPA / LAURENT GILLIERON / Na zdjęciu: Olga Danilović
W sobotę rozegrane zostały półfinały turnieju w Lozannie. Swój marsz kontynuuje Olga Danilović (WTA 124), która występ zaczynała od kwalifikacji. Serbka odprawiła już sześć rywalek. W półfinale pokonała 6:3, 6:2 Anastazję Potapową (WTA 79).

W ciągu 70 minut Danilović obroniła pięć z sześciu break pointów i wykorzystała pięć z ośmiu szans na przełamanie. Zdobyła o 13 punktów więcej od Potapowej (60-47). Serbka wyszła na prowadzenie 2-1 w bilansie ich spotkań.

Drugą finalistką została Petra Martić (WTA 85), która zwyciężyła 6:4, 1:6, 6:3 Caroline Garcię (WTA 48) po godzinie i 52 minutach. W trzecim secie Francuzka obroniła piłkę meczową i z 1:5 zbliżyła się na 3:5. Na więcej rywalka jej nie pozwoliła.

Garcia zaserwowała sześć asów, z czego cztery w drugim secie. Martić posłała pięć, w tym trzy w decydującej partii. Chorwatka zdobyła 37 z 51 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obie tenisistki uzyskały po trzy przełamania. Było to ich czwarte spotkanie. W trzech wcześniejszych z wygranych cieszyła się Francuzka.

Dla Danilović będzie to drugi singlowy finał w WTA Tour. W 2018 roku zdobyła tytuł w Moskwie po zwycięstwie nad Potapową. Martić awansowała do piątego finału. Jedyny triumf odniosła w 2019 w Stambule po pokonaniu Czeszki Markety Vondrousovej. Serbka i Chorwatka zmierzą się po raz drugi. W I rundzie Australian Open 2021 wygrała Danilović 7:5, 3:6, 6:4.

Ladies Open Lausanne, Lozanna (Szwajcaria)