Włoska środa w Maroku. Cenne zwycięstwa Berrettiniego i Fogniniego

Aż czterech reprezentantów Włoch wystąpiło w środowych meczach II rundy zawodów ATP 250 na kortach ziemnych w Marrakeszu. Trzech z nich awansowało do ćwierćfinału. Wśród nich są Fabio Fognini i Matteo Berrettini.

Rafał Smoliński
Matteo Berrettini Getty Images / Julian Avram/Icon Sportswire / Na zdjęciu: Matteo Berrettini
36-letni Fabio Fognini dostał się do głównej drabinki poprzez dwustopniowe eliminacje i radzi sobie znakomicie. W II rundzie doświadczony Włoch zmierzył się z najwyżej rozstawionym Laslo Djere i po długiej walce pokonał Serba 7:6(1), 2:6, 6:4.

W ten sposób tenisista z San Remo osiągnął 75. w karierze ćwierćfinał zawodów głównego cyklu. W piątek będzie miał okazję powalczyć o półfinał turnieju Grand Prix Hassan II, a jego przeciwnikiem będzie Paweł Kotow. Rosjanin wygrał z oznaczonym "ósemką" Włochem Flavio Cobollim 6:1, 7:6(5).

Ale w piątkowym ćwierćfinale i tak dojdzie do włoskiego pojedynku. Stanie się tak za sprawą środowych zwycięstw Matteo Berrettiniego i Lorenzo Sonego.

Berretttini cieszył się we wtorek z pierwszej wygranej po siedmiomiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją kostki. W środę poszedł za ciosem i wygrał z Hiszpanem Jaume'em Munarem 6:4, 4:6, 6:3. Ich spotkanie trwało dwie godziny i 20 minut. Rzymianin mógł je rozstrzygnąć wcześniej, lecz w drugim secie nie wykorzystał trzech break pointów, by objąć prowadzenie 4:1.

Oznaczony czwartym numerem Sonego także miał problemy. Włoch rozpoczął rywalizację od II rundy, bo na początek otrzymał wolny los. Odwrócił ostatecznie losy pojedynku i wygrał z Sumitem Nagalem z Indii 1:6, 6:3, 6:4.

W piątek dojdzie do czwartego spotkania Sonego z Berrettinim w głównym cyklu. Dotychczas obaj mierzyli się ze sobą na kortach trawiastych. W 2022 roku tenisista z Rzymu był górą w Stuttgarcie. W kolejnym sezonie zawodnik z Turynu wziął rewanż w tej miejscowości. Potem jednak doszło do ich meczu w Wimbledonie 2023 i znów górą był Berrettini, który prowadzi w ich rywalizacji w tourze 2-1.

Grand Prix Hassan II, Marrakesz (Maroko)