Były mistrz skończył po północy. Dwuipółgodzinna bitwa Argentyńczyka

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Juanjo Martin / Na zdjęciu: Alexander Zverev
PAP/EPA / Juanjo Martin / Na zdjęciu: Alexander Zverev

Alexander Zverev bez straty seta pokonał Denisa Shapovalova w nocnym meczu III rundy rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP Masters 1000 w Madrycie. Kolejnym rywalem dwukrotnego mistrza tej imprezy będzie Francisco Cerundolo.

Alexander Zverev wielokrotnie podkreślał, że nie lubi rozgrywać nocnych meczów. W niedzielę nie miał wyjścia, bo pojedynek w III rundzie turnieju ATP Masters 1000 w Madrycie z Denisem Shapovalovem rozpoczął tuż przed godz. 23:00. Na swoje szczęście musiał spędzić na korcie tylko 105 minut. Po tym czasie pokonał Kanadyjczyka 6:4, 7:5.

Przez początkowe półtorej godziny gry Zverevowi szło bardzo gładko. Rozstawiony z numerem czwartym Niemiec łatwo wygrywał gemy serwisowe i dwukrotnie przełamał Shapovalova. Niespodziewane kłopoty zaczęły się w końcówce drugiego seta, gdy roztrwonił prowadzenie 5:3. Szybko jednak wrócił na właściwe tory, zdobył breaka na 6:5, a następnie zakończył spotkanie.

W niedzielną noc Zverev zaserwował dziesięć asów, przy własnym serwisie zdobył 44 z 60 rozegranych punktów, jeden raz został przełamany, wykorzystał trzy z 14 break pointów, posłał 31 zagrań wygrywających i popełnił siedem niewymuszonych błędów.

Tym samym Zverev dotarł do IV rundy siódmy raz w swoim siódmym występie w Mutua Madrid Open. Kolejnym rywalem Niemca, triumfatora tej imprezy z sezonów 2018 i 2021, będzie Francisco Cerundolo, z którym jeszcze nigdy nie grał.

Rozstawiony z numerem 21. Cerundolo ma za sobą o wiele trudniejszą przeprawę. Argentyńczyk potrzebował dwóch godzin i 27 minut rywalizacji, aby pokonać 6:7(7), 6:4, 6:2 oznaczonego "15" Tommy'ego Paula.

Mutua Madrid Open, Madryt (Hiszpania) ATP Masters 1000, kort ziemny, pula nagród 7,877 mln euro niedziela, 28 kwietnia

III runda gry pojedynczej:

Alexander Zverev (Niemcy, 4) - Denis Shapovalov (Kanada, PR) 6:4, 6:4 Francisco Cerundolo (Argentyna, 21) - Tommy Paul (USA, 15) 6:7(7), 6:4, 6:2