WTA Challenger Nankin: Piter nie powtórzyła Torunia, Polka odpadła w I rundzie

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Katarzyna Piter przegrała w I rundzie turnieju rangi WTA 125K Series rozgrywanego w Nankinie. W poniedziałek polska tenisistka uległa po zaciętym boju Niemce Annie-Lenie Friedsam.

22-letnia aktualnie Katarzyna Piter spotkała się z młodszą od siebie o trzy lata Anną-Leną Friedsam podczas tegorocznej imprezy rangi ITF o puli nagród 25 tys. dolarów rozgrywanej w Toruniu. Wówczas poznanianka po trzech wyrównanych setach okazała się lepsza od reprezentantki Niemiec, kwalifikując się do ćwierćfinału.

W poniedziałek obie panie znów skrzyżowały ze sobą rakiety na korcie. W Nankinie, w zawodach rangi WTA Challenger, po dwóch godzinach i 15 minutach górą była tenisistka naszych zachodnich sąsiadów. Friedsam zwyciężyła 6:7(4), 6:1, 7:6(3) i o ćwierćfinał zagra z oznaczoną numerem siódmym Chorwatką Ajlą Tomljanović.

Niemka mogła zwieńczyć spotkanie z Polką już wcześniej, ale przy podaniu poznanianki, przy stanie 5:3 w trzecim secie, nie wykorzystała piłki meczowej. W całym pojedynku Friedsam zanotowała siedem asów, pięć podwójnych błędów oraz wykorzystała cztery z sześciu break pointów. Piter z kolei miała dwa asy, trzy podwójne błędy i dwa przełamania, a w całym spotkaniu wygrała 87 ze 195 rozegranych punktów.

Tenis na SportoweFakty.pl - polub i komentuj nasz profil na Facebooku. Jesteś fanem białego sportu? Kliknij i obserwuj nas także na Twitterze!

Mimo poniedziałkowej porażki, Piter nie opuszcza jeszcze Nankinu, bowiem w Chinach wystąpi również w deblu, do którego zgłosiła się wspólnie z Iriną Burjaczok. Polsko-ukraińska para została rozstawiona z numerem trzecim, a w I rundzie ich rywalkami będą w środę Julia Glushko i Olga Sawczuk.

2013 Nanjing Ladies Open, Nankin (Chiny) WTA 125K Series, kort twardy, pula nagród 125 tys. dolarów poniedziałek, 28 października