ITF Dubaj: Polska - Niemcy 2:0. Magdalena Fręch i Katarzyna Kawa w ćwierćfinale

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / NurPhoto / Na zdjęciu: Katarzyna Kawa
Getty Images / NurPhoto / Na zdjęciu: Katarzyna Kawa

Katarzyna Kawa i Magdalena Fręch postarały się w środę o miłe niespodzianki. Polskie tenisistki pokonały wyżej notowane od siebie Niemki i zagrają w ćwierćfinale zawodów ITF o puli nagród 100 tys. dolarów na kortach twardych w Dubaju.

Jako pierwsza na korcie pojawiła się w środę Magdalena Fręch (WTA 202). Łodzianka zmierzyła się z Anną-Leną Friedsam (WTA 147), która odnosiła już sukcesy w zawodowym tourze, ale problemy zdrowotne zahamowały jej karierę.

Niemka lepiej rozpoczęła pojedynek i po trzech z rzędu przełamaniach wygrała premierową odsłonę. W drugiej partii Fręch nie dała się zaskoczyć i zdobyła decydującego breaka w ósmym gemie. Z kolei w trzecim secie Polka nie dała rywalce szans. Nie przegrała żadnego gema i po 107 minutach zwyciężyła ostatecznie 2:6, 6:3, 6:0.

Katarzyna Kawa (WTA 127) spotkała się z rozstawioną z szóstym numerem Tatjaną Marią (WTA 87). Polka zaskoczyła Niemkę i wygrała partię otwarcia różnicą dwóch przełamań. W drugiej odsłonie Maria dwukrotnie odrobiła stratę breaka, ale w końcowej fazie seta urodzona w Krynicy tenisistka była skuteczniejsza i po 65 minutach wygrała pewnie 6:2, 6:3.

Polskie tenisistki awansowały do ćwierćfinału dużego turnieju ITF w Dubaju. W czwartek przeciwniczką Fręch będzie Ukrainka Daria Snigur (WTA 328). Natomiast Kawa zmierzy się z Rumunką Aną Bogdan (WTA 121).

Al Habtoor Tennis Challenge, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie) ITF World Tennis Tour, kort twardy, pula nagród 100 tys. dolarów + H środa, 11 grudnia

II runda gry pojedynczej:

Katarzyna Kawa (Polska) - Tatjana Maria (Niemcy, 6) 6:2, 6:3 Magdalena Fręch (Polska, Q) - Anna-Lena Friedsam (Niemcy) 2:6, 6:3, 6:0