ATP Estoril: Federer wygrywa w deszczu

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Mimo padającego deszczu najwyżej rozstawiony tenisista turnieju ATP w portugalskim Estriol (z pulą nagród 370 tys. dol) - Szwajcar Roger Federer - odniósł przekonujące zwycięstwo nad Rumunem Victorem Hanescu i awansował do ćwierćfinału imprezy.

W tym artykule dowiesz się o:

61 minut wystarczyło Szwajcarowi, aby uporać się z Rumunem. Hanescu nie był w stanie zagrozić Federerowi ani przez moment i zasłużenie przegrał 3:6, 2:6. Na sporą uwagę zasługuje fakt, że szwajcarski zawodnik stracił zaledwie 11 punktów przy własnym podaniu w ciągu całego spotkania. Widać, że współprac jaką podjął na ten turniej ze znanym trenerem gry na mączce, Jose Higuerasem, przynosi zamierzone korzyści. Lider rankingu ATP spotka się w ćwierćfinale ze zwycięzcą portugalskiego meczu Jose Sosa - Frederico Gil.

Ostatnią parę ćwierćfinałową tworzą Niemiec Denis Gremelmayr i Czech Jiri Vanek. Gremelmayr udział w ćwierćfinale zapewnił sobie zwycięstwem z Rosjaninem Teimurazem Gabaszwilim 7:6(6), 6:1. Natomiast Vanek awansował dzięki wygranej 6:3, 3:6, 7:5 nad wyżej notowanym, rozstawionym z ósemką Michaelem Berrerem z Niemiec.

Wyniki czwartkowych meczów drugiej rundy:

Roger Federer (Szwajcaria, 1) - Victor Hanescu (Rumunia) 6:3, 6:2

Jiri Vanek (Czechy) - Michael Berrer (Niemcy, 8) 6:3, 3:6, 7:5

Denis Gremelmayr (Niemcy) - Teimuraz Gabashvili (Rosja) 7:6(6), 6:1

Jose Sosa (Portugalia, Q) - Frederico Gil (Portugalia, WC) przerwany z powodu deszczu