Tokio 2020. Fantastyczne zwieńczenie igrzysk olimpijskich w wykonaniu Biało-Czerwonych

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA /  / Na zdjęciu: Justyna Święty-Ersetic (druga z prawej)
PAP/EPA / / Na zdjęciu: Justyna Święty-Ersetic (druga z prawej)

Reprezentacja Polski wywalczyła dwa medale w przedostatnim dniu igrzysk olimpijskich Tokio 2020. Największe emocje wywołał start kobiecej sztafety 4x400 metrów oraz kajakowej czwórki K4 na dystansie 500 metrów.

Lekkoatletyka: Srebrny medal kobiecej sztafety 4x400 metrów!

Polska sztafeta kobiet 4 x 400 metrów w składzie: Natalia Kaczmarek, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik oraz Justyna Święty-Ersetic zdobyła srebrny medal igrzysk olimpijskich w Tokio. Polki czasem 3:20.53 ustanowiły nowy rekord Polski! Złoto padło łupem Amerykanek, natomiast brąz wywalczyły Jamajki.

Kajakarstwo: Brązowy medal kobiecej czwórki

Polska osada kajakowa K4 w składzie: Karolina Naja, Anna Puławska, Justyna Iskrzycka i Helena Wiśniewska zdobyła brązowy medal na dystansie 500 metrów. Złoto zdobyły Węgierki, natomiast srebrny medal zawisł na szyjach reprezentantek Białorusi.

Lekkoatletyka: Piąte miejsce męskiej sztafety 4x400 metrów

Polska sztafeta mężczyzn 4x400 metrów w składzie: Dariusz Kowaluk, Karol Zalewski, Mateusz Rzeźniczak oraz Kajetan Duszyński zajęła 5. miejsce w finale olimpijskim. Biało-Czerwoni uzyskali czas 2:58.46, który był ich najlepszym tegorocznym rezultatem. Na pierwszym miejscu linię mety przekroczyli Amerykanie, srebro zdobyli Holendrzy, natomiast brąz padł łupem biegaczy z Botswany.

Lekkoatletyka: Ósme miejsce Michała Rozmysa na 1500 metrów

Ustanawiając nowy rekord życiowy (3:32.67) Michał Rozmys zajął 8. miejsce w finale biegu na 1500 metrów. Złoty medal, poprawiając rekord olimpijski zdobył Norweg, Jakob Ingebrigtsen. Kolejne miejsca na podium zajęli Kenijczyk Timothy Cheruiyot oraz Brytyjczyk Josh Kerr.

Lekkoatletyka: Dopiero 11. miejsce Kamili Lićwinko w skoku wzwyż

Zaledwie 1,93 metra pokonała Kamila Lićwinko w finale olimpijskiego konkursu skoku wzwyż. Pozwoliło to zaledwie na zajęcie 11. pozycji. Złoty medal, pokonując poprzeczkę ustawioną na wysokości 2,04 metra wywalczyła reprezentantka Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego, Maria Lasitskene. Srebrny medal wynikiem 2,02, co jest nowym rekordem Australii zdobyła Nicola McDermott. Brąz padł łupem liderki światowych list Jarosławy Mahuczich (2,00).

Pięciobój nowoczesny: Dobry wynik Łukasza Gutkowskiego i Sebastiana Stasiaka

Łukasz Gutkowski zajął 12. (1440 punktów), a Sebastian Stasiak 13. miejsce (1440 punktów) w rywalizacji pięcioboistów. Złoty medal z rekordem olimpijskim (1482 punkty) wywalczył Brytyjczyk Joseph Choong. Srebrny medal zawiesił na szyi Egipcjanin, Ahmed Elgendy (1477), natomiast brąz Koreańczyk Jun Woongtae (1470).