Philipp Eng mistrzem Porsche Carrera Cup 2014

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Szwajcarski kierowca Philipp Eng obronił prowadzenie w klasyfikacji generalnej w dwóch kończących sezon rundach na torze w Hockenheim i został triumfatorem tegorocznej edycji markowego pucharu.

Dwa wyścigi na torze Hockenheimring zakończyły się zwycięstwami niemieckich kierowców. Radość własnym kibicom sprawili Christian Engelhart i Michael Ammermüller. Obaj zawodnicy przed zawodami zachowali szansę na zdobycie tytułu mistrzowskiego, które trafił ostatecznie w ręce Philipa Enga. [ad=rectangle] Szwajcar w pierwszym wyścigu zajął 7. lokatę, aby w niedzielę po raz dziewiąty w sezonie stanąć na podium. Trzecia pozycja wystarczyła do obrony przewagi nad Ammermüllerem. Niemiec w końcowej klasyfikacji stracił do Enga zaledwie dwa punkty. Jedyny Polak w stawce Porsche Carrera Cup Robert Lukas zakończył sezon na 13. pozycji. Kierowca FORCH Racing mógł poprawić swoją lokatę, ale wyścigi w Niemczech kończył na odległych miejscach (28. i 29.). W klasyfikacji zespołów triumfował Deutsche Post by Project 1 w składzie z Philipem Engiem. Drugie miejsce zajął QPOD Walter Lechner Racing, a trzecie Konrad Motorsport. Na bardzo dobrym czwartym miejscu sezon zakończył zespół Wiesława Lukasa - FORCH Racing.