Rosjanie sami ukarali 21-letniego sportowca. Ujawnili dlaczego

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / Siergiej Wołkow
Instagram / Siergiej Wołkow

Rosyjski biegacz narciarski Siergiej Wołkow został zawieszony na sześć miesięcy. Informację przekazały tamtejsze media, wyjaśniając jedocześnie, co było powodem decyzji.

W tym artykule dowiesz się o:

Siergiej Wołkow to 21-letni biegacz narciarski. Przed dwoma laty zajął czwarte miejsce w sprincie podczas mistrzostw świata juniorów.

Rosjanin straci początek najbliższego sezonu. Jak poinformował sports.ru, został zawieszony na sześć miesięcy.

Taką decyzję podjęła Rosyjska Agencja Antydopingowa (RUSADA).

Wołkow naruszył przepisy antydopingowe. W jego organizmie wykryta została obecność "substancji zabronionej".

Złamał także przepis związany z użyciem lub próbą użycia substancji lub metody zabronionej.

W minionym sezonie startował głównie na krajowym podwórku. Jak informuje oficjalny portal FIS, ostatni występ zaliczył 14 stycznia 2022 roku w miejscowości Kononowskaja. Zajął tam 21. miejsce na 15 km stylem dowolnym.