Puchar IBU: Sprint dla Hansa Martina Gjedrema

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Norweg Hans Martin Gjedrem wygrał rozgrywany w Nowym Mieście sprint zaliczany do klasyfikacji biathlonowego Pucharu IBU.

W tym artykule dowiesz się o:

Reprezentant Kraju Wikingów swoje zwycięstwo zapewnił sobie głównie dzięki znakomitej walce na trasie biegowej.

Gjedrem, który chociaż raz pomylił się na strzelnicy to linię męty minął aż o 14,5s szybciej od bezbłędnego Christopha Knie. Niemiec za drugie miejsce zdobył 80 punktów i pod nieobecność Frode Andresena objął prowadzenie w punktacji łącznej cyklu.

Trzecia lokata przypadła w udziale innemu zawodnikowi naszych zachodnich sąsiadów - Danielowi Grafowi, który ukończył zmagania ze stratą 14,9s do Norwega. Poniżej oczekiwań spisał się występujący w roli faworyta - Stian Eckhoff (8. lokata).

W zawodach wzięli udział Polacy. Najwyżej, bo na 26. miejscu uplasował się Mirosław Kobus, 37. był Mariusz Leja, a 44. pudłujący aż czterokrotnie Grzegorz Bril. Najsłabszym ogniwem w naszym zespole był jednak 70. Wojciech Maryniarczyk. Łukasz Szczurek został zdyskwalifikowany.

W sobotę w Czechach rozegrane zostaną biegi na dochodzenie.