MŚ Seefeld 2019: klasyfikacja medalowa. Niemcy gonią Norwegów. Polacy wciąż bez medalu

W niedzielę podczas mistrzostw świata w Seefeld odbyły się cztery kolejne konkurencje. Na czele klasyfikacji medalowej pozostali Norwegowie, którzy mają na swoim koncie 11 miejsc na podium. Wciąż bez medalu pozostają Polacy.

Mateusz Kozanecki
Markus Eisenbichler Newspix / Martyna Szydłowska / Na zdjęciu: Markus Eisenbichler
Norwegowie w niedzielę dołożyli do swojego dorobku trzy medale. Złoto w sprincie drużynowym mężczyzn wywalczyli Emil Iversen oraz Johannes Hoesflot Klaebo, drugie miejsce w kombinacji norweskiej zdobyli Jan Schmid i Jarl Magus Riiber, a na najniższym stopniu podium stanęły Ingvild Flugstad Oestberg wraz z Maiken Caspersen Fallą.

Łącznie reprezentacja Norwegii ma na swoim koncie 5 złotych, 3 srebrne i 3 brązowe medale. Zawodnikom z Kraju Fiordów po piętach depczą Niemcy, którzy w niedzielę dwukrotnie zwyciężyli - byli najlepsi w sprincie drużynowym w kombinacji norweskiej oraz konkursie drużynowym w skokach narciarskich.

Polacy w dalszym ciągu nie zdobyli medalu podczas Mistrzostw Świata w Seefeld. Czwarte miejsce w skokach narciarskich wywalczyła polska drużyna, Paweł Słowiok i Szczepan Kupczak zostali sklasyfikowani na ósmej pozycji w kombinacji norweskiej. Na 10. pozycji rywalizację ukończyły Monika Skinder i Justyna Kowalczyk, a Maciej Staręga z Dominikiem Burym odpadli w półfinale.

Poniedziałek to dzień przerwy w Seefeld. Przeprowadzone zostaną jedynie treningi skoczkiń na obiekcie w Seefeld.