Żużel. Starcie mistrzów świata w Ostrowie. Problemy w obu ekipach

"Dwóch mistrzów - jeden tor" - tak w Ostrowie reklamowane jest starcie Arged Malesy z Texom Stalą Rzeszów. Kibice ostrzą sobie zęby na pojedynki Chrisa Holdera z Nickim Pedersenem. W piątek dojdzie do starcia drużyn zmagających się z kłopotami.

Mateusz Kozanecki
Chris Holder WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Chris Holder
Trener Mariusz Staszewski przyzwyczaił już, że przez większość sezonu stawia na to samo zestawienie zawodników. Tym razem jednak szkoleniowiec Arged Malesy Ostrów musiał dokonać zmiany.

Przesunął Tobiasza Musielaka pod nr 10. Wszystko z powodu kontuzji, której 31-latek nabawił się podczas meczu brytyjskiej Premiership. Zdiagnozowano u niego złamanie obojczyka, wobec czego "Tofika" czeka przerwa w startach.

Dobrą wiadomością dla sztabu szkoleniowego jest fakt, że za wychowanka Unii Leszno może być stosowane zastępstwo zawodnika. Jednocześnie na pozycję Musielaka (nr 11) wskoczył Wiktor Jasiński, który notuje niezbyt udany start sezonu.

Jeszcze większy problem z obsadzeniem pozycji U-24 mają w Rzeszowie. Mateusz Świdnicki został odsunięty po nieudanej inauguracji, a Jesper Knudsen ma póki co sporego pecha. Podczas derbów Podkarpacia z Cellfast Wilkami Krosno zanotował dwa defekty motocykla na punktowanej pozycji. Ponadto Anże Grmek pod koniec kwietnia doznał kontuzji.

Piątkowe starcie reklamowane jest jako pojedynek mistrzów świata. Chris Holder zmierzy się z Nickim Pedersenem. Póki co nieznacznie lepiej spisuje się Duńczyk. W trzech meczach osiągnął średnią 2,188 pkt/bieg, wygrał ponadto 6 z 33 biegów. Holder natomiast zdobywa średnio 2,118 pkt/bieg.

Na ostrowskim torze, ale po drugiej stronie barykady, zaprezentuje się wychowanek Jakub Poczta. Przed sezonem został wypożyczony do klubu z Rzeszowa. Stracił początek sezonu z powodu kontuzji i do tej pory odjechał zaledwie trzy biegi.

Obie drużyny wygrały dotąd po zaledwie jednym spotkaniu. Zapowiada się zatem na interesujące widowisko. Początek spotkania zaplanowano na godz. 20:30. Tekstową relację LIVE przeprowadzi portal WP SportoweFakty.