PKO Ekstraklasa: 30. kolejka
27 kwi 2024 20:00
komentarz

W Łodzi, grający przez większą część meczu z przewagą, Raków pokonał Widzew 1:0.

30
21
3
10
8
90+4'
Raków Częstochowa
24
20
13
10
18
90+2'

Noah Diliberto uderzał z pola karnego, ale w bramkę nie trafił!

15
15
4
17
17
90+1'
28
22
6
6
14
90'

Pogramy jeszcze przez 4 minuty.

12
6
5
4
9
90'
2
2
2
2
1
89'

Piłka w bramce Widzewa po strzale Nowaka. Wcześniej na spalonym znalazł się Zwoliński. Wciąż 0:1.

6
5
5
9
13
88'

Zwoliński sam na sam z bramkarzem. Cało z opresji wyszedł Gikiewicz!

14
9
4
7
9
87'

Noah Diliberto uderzył z ok. 16 metrów. Kovacević uratował Raków!

10
7
7
6
8
86'

Widzew stara się jeszcze coś zdziałać. Czasu łodzianie mają już niewiele.

11
4
4
2
3
84'
7
4
2
1
2
84'
84'
83'

Raków prowadzi i nie zamierza oddawać inicjatywy Widzewowi. Łodzianie dzielnie się bronili, ale zabrakło im do szczęścia dziesięciu minut.

8
4
81'

Gol! Strzelił Władysław Koczerhin. Raków w końcu trafił! Piłka przed polem karnym trafiła do Koczerhina, a ten z ok. 25 metrów uderzył potężnie w kierunku bramki. Zasłonięty Gikiewicz nie zdążył odbić piłki! 0:1!

34
17
6
20
24
80'

Strzał Nowaka z ok. 16 metrów odbił się od obrońcy i piłka wyszła na korner.

1
3
2
1
78'

I kolejny raz Jean Carlos na głowę Crnaca i ponownie strzał głową obok słupka!

3
4
6
6
7
76'
74'
74'

Jean Carlos dośrodkował z lewej strony, Crnac głową uderzył tuż obok słupka!

5
7
4
7
10
72'

Potężny strzał z dystansu Tudora na siebie wziął Żyro i wydaje się, że uratował zespół.

9
5
6
3
7
72'
6
3
2
2
4
69'

Odpowiedź Rakowa, próba Koczerhina poszybowała obok bramki.

3
5
4
2
5
69'

Z dystansu lewą nogą z woleja uderzył Ciganiks. Wysoko ponad bramką.

6
4
2
2
3
68'

Widzew niesiony przez kibiców oddalił grę od własnego pola karnego. Raków nie jest w stanie skutecznie zaatakować osłabionych gospodarzy.

10
4
6
1
6
67'
6
6
3
1
1
66'

Tymczasem to Widzew powinien zadać cios! Sanchez zwiódł obrońcę w polu karnym, strzał końcami palców odbił Kovacević!

9
2
9
4
11
63'

Atak pozycyjny Rakowa, miejscowi fani gwizdami starają się zdeprymować rywala.

12
6
4
3
6
61'

Do dogrania doszedł Crnac, Gikiewicz efektowną interwencją złapał piłkę. Człowiek - guma!

9
5
4
1
8
60'

Godzina gry za nami. Cały czas czekamy na premierowe trafienie w meczu.

3
1
1
2
58'
Widzew Łódź
8
4
3
8
56'

Mistrzowie Polski wciąż w ataku. Widzew jednak nie myli się w tyłach.

4
4
5
2
6
54'

A teraz Yeboah przymierzył z dystansu, daleko od bramki gospodarzy.

6
8
5
2
9
53'

Z pola karnego uderzał Jean Carlos, trafił w kibica stojącego za bramką.

7
11
7
2
8
51'

Raków w ataku frontalnym. Widzew broni się całą drużyną.

10
7
1
1
2
48'

Rzut rożny dla Rakowa. Dogranie w pole karne, jednak piłka nie dotarła do żadnego z graczy gości.

3
2
3
1
4
czas Druga połowa
46'
2
1
5
2
1
46'
komentarz

W Łodzi do przerwy bez goli i dość duża kontrowersja w końcówce 1. połowy, kiedy Crnac powinien wylecieć z boiska.

8
5
5
5
11
45+2'
Widzew Łódź
16
6
2
4
7
45+1'
12
10
5
5
5
45'

Pogramy jeszcze przez 3 minuty.

5
1
1
2
45'

Upiekło się Crnacowi, który mógł otrzymać drugą żółtą kartkę w meczu.

1
4
5
9
44'

Piłka w bramce Widzewa po strzale Yeboaha, wcześmniej jednak Crnac ostro zaatakował Alvareza. Wciąż 0:0.

2
3
4
8
44'

Otieno do Jeana Carlosa, który jednak przestrzelił. Szuka Raków gola przed końcem 1. połowy.

3
2
4
2
3
41'

A teraz Crnac, wprost w "koszyczek" bramkarza Widzewa Łódż!

1
3
4
10
41'

Racovitan sytuacyjnie uderzał z pola karnego. Wprost w Gikiewicza!

4
1
2
5
7
40'

Jean Carlos uderzył technicznie z ok. 17 metrów. Gikiewicz sparował piłkę.

2
2
1
7
7
38'

Yeboah zamarzył o rzucie karnym, a może wolnym. Sędzia jednak był innego zdania i przyznał piłkę gospodarzom.

7
4
3
2
5
35'

Do uderzenia z pola karnego doszedł Berggren. Mocna próba minęła dalszy słupek!

2
3
1
4
4
32'

Błąd popełnił Żyro, przed polem karnym znalazł się Gikiewicz, bramka była pusta. Uderzał do niej z ok. 35 metrów Koczerhin, jednak spanikował i przestrzelił.

10
3
4
8
7
31'

Po rzucie rożnym pod bramką Gikiewicza doszło do zamieszania. Zamiast uderzenia... Widzew wyprowadził kontrę, którą zatrzymał Koczerhin.

2
3
2
1
2
30'

Raków nie potrafi zagrozić Widzewowi. Goście nie potrafią znaleźć sposobu na zaskoczenie gospodarzy.

4
3
1
2
6
27'

Widzew opanował sytuację, przejął piłkę i rozgrywa ją dość długo.

6
4
2
2
4
24'

Raków uzyskał przewagę, Widzew swoich szans zamierza szukać po kontrach.

10
4
2
2
21'

Koczerhin do Yeoboaha, ale zawodnik Rakowa źle uderzył i Gikiewicz nogą odbił dość słaby strzał!

4
1
3
5
8
21'
8
6
2
2
3
18'

Osłabiony Widzew stara się zaatakować. Gospodarze wywalczyli rzut rożny. Raków gra w przewadze, ale jeszcze gry sobie nie poukładał.

6
4
2
5
5
16'

Berggren pozbierał się z murawy, ale cud, że noga wytrzymała wejście rywala.

14
2
1
3
5
15'
CZERWONA KARTKA

Czerwoną kartkę otrzymał Marek Hanousek. Przypadkowo, ale bardzo brutalnie. Przepisy są nieubłagane.

Widzew Łódź
21
17
8
9
12
15'

Sędzia już przy monitorze!

7
1
2
14'

Hanousek bardzo ostro potraktował Berggrena. Co na to VAR? Pachnie czerwoną kartką!

7
6
2
2
7
12'

Raków spokojnie, dość długo rozgrywa swoje akcje. Widzew tylko czeka na błąd rywala.

1
1
4
9'

Widzew stara się dominować. Raków, wszak mistrz Polski, nie zamierza czekać na rywala, ale widać, że goście mają swoje problemy.

3
2
1
1
6'

Dogranie, strzał głową oddał Da Silva, ale obok bramki Rakowa.

1
2
1
1
7'

Sanchez do własnych kibiców: Hola! Jedziemta z dopingiem!

2
1
1
1
5'

Próba częstochowian, ale dość karkołomna. Piłka przefrunęła niczym rakieta ponad bramką. Już jest na księżycu.

1
1
2
1
2'

Raków od początku zaatakował. Starał się coś zdziałać Yeboah, ale nie udało mu się zagrozić rywalom.

1
1
1
1
czas Start meczu
19:43

Mecz poprowadzi Paweł Raczkowski (Warszawa).