1
1
1
komentarz

Koniec meczu! Jagiellonia Białystok o krok od mistrzostwa kraju! Pewne zwycięstwo nad Koroną Kielce w "żółto-czerwonych" derbach.

15
5
1
3
90+2'

I jest po meczu! Caliskaner zagrał górą z prawej strony do znajdującego się z lewej strony pola karnego, gdzie był Kristoffer Hansen. Duńczyk balansem ciała uwolnił się spod opieki obrońców i pewnym strzałem pokonał Alomerovicia!

Jagiellonia Białystok
65
28
5
3
12
90'

Co najmniej cztery minuty dłużej pogramy w Białymstoku.

11
5
2
6
8
89'
88'
8
5
3
93
88'
87'

Wybicie piłki Hansena okazało się podaniem otwierającym akcję Jagiellonii. Imaz jednak nie zrozumiał się z Marczukiem i nic z tego nie wyszło.

5
4
2
5
4
85'

Lewą nogą uderzał z dystansu Hofmeister, świetnie odbija do boku Alomerović.

6
3
1
2
2
82'

Główka Zatora z 11 metrów nie leci w światło bramki. Ale na wszelki wypadek łapie Alomerović.

2
5
1
1
2
81'
80'

A w międzyczasie rzut rożny dla Korony. Ale raczej do statystyk.

4
4
1
3
5
79'
76'

A jednak mamy już dane o frekwencji. Brawo Białystok!

2
2
2
1
2
74'

Gospodarze się obudzili, szukają kolejnego dośrodkowania. Tym razem bezskutecznie.

3
6
1
4
2
72'

Oho, wykrakaliśmy. Doskonała szansa dla wychodzącego sam na sam z Dziekońskim Jesusa Imaza! Hiszpan uderzył lekkim lobem, ale... tuż obok słupka kieleckiej bramki.

7
6
1
4
5
70'

Jeśli macie ochotę ziewać, ziewajcie do woli! Poza tą potrójną szansą dla Korony, w drugiej połowie nic was nie ominęło.

4
8
2
2
68'

Dośrodkowanie Fornalczyka prosto do rękawic Alomerovicia.

3
5
3
3
4
67'
3
2
1
1
65'
64'

Próbują podejść wyżej kielczanie, udaje im się zabrać piłkę, ale... niewiele z tego wynika.

2
5
1
1
62'

Niezła okazja Hofmeistera, który wyskoczył do główki w polu karnym Jagiellonii, ale to nie był celny strzał.

2
5
1
1
60'
61'
60'
58'

Dośrodkowanie na Błanika, ale dobre wyjście notuje Alomerović.

4
3
1
55'

Korona pod ścianą.

3
3
53'

Potrójna szansa dla Korony! Najpierw główka Kwietnia odibta przez Alomerovicia, potem dobitka jednego z kielczan również. A za trzecim razem nie trafia Dalmau!

7
10
3
2
7
52'

Pierwsza żółta kartka w tym meczu. Dieguez nie zdążył do Dalmau, więc wszedł wślizgiem od tyłu. To jego ósma żółta kartka w sezonie. Czeka go pauza w meczu z Piastem w Gliwicach.

8
5
1
7
6
50'

Zablokowane podanie Marcela Pięczka, które mogłoby otworzyć Koronie drogę do bramki. Póki co po przerwie Jagiellonia broni świetnie.

8
10
2
1
48'

Zablokowany strzał Krogstada po rzucie wolnym dla Korony. Piłka w rękach Alomerovicia.

7
9
2
1
46'

komentarz

Piłkarze już wracają na murawę. A trener Kamil Kuzera w intensywnej rozmowie z sędzią Tomaszem Musiałem.

komentarz

Działo się w tym czasie tyle, że postanowiliśmy to przemilczeć. Za nami pierwsza połowa. Jagiellonia zasłużenie prowadzi 2:0 po dwóch golach Pululu.

10
7
1
2
4
45'

Cztery minuty dorzuca do pierwszej połowy sędzia Tomasz Musiał.

8
10
2
2
5
43'

Jagiellonia chyba nieco w trybie oszczędzania energii, jakby czekała na przerwę.

6
6
12
11
15
41'

Korona miała rzut wolny, miała aut na wysokości pola karnego, a skończyło się na... spalonym.

9
13
2
1
1
40'

Kolejne zagranie w stronę Pululu, ale tym razem uprzedza go Dziekoński.

4
6
1
4
6
38'

Nguiamba pracuje na żółtą kartkę. Kolejny raz atakuje rywala bez chęci atakowania piłki. Ale jeszcze ostrzega go sędzia Musiał.

4
5
4
4
7
36'

Gospodarze nie mają dość i ciągle pressują rywala na jego własnej połowie.

18
10
2
2
34'

Trafia Afimico Pululu! Pewnie wykorzystana jedenastka!

48
26
3
4
14
33'

Rzut karny dla Jagiellonii! Ręka Miłosza Trojaka we własnym polu karnym.

29
19
11
12
17
30'

Dominik Marczuk próbuje czarować na prawej stronie, ale przeszkadzają mu rywale.

10
9
2
4
4
27'

Ale Korona próbuje dalej iść po gola. Niepewnie w białostockiej bramce czuje się Zlatan Alomerović.

8
4
5
6
10
25'

No właśnie, gol anulowany. Spalony gracza Korony.

35
21
4
12
15
23'

A tymczasem totalnie niespodziewany gol dla Korony! Dośrodkowanie spod ławki rezerwowych Dawida Błanika okazało się... strzałem! Piłka skozłowała w szesnastce Jagiellonii i wpadła do bramki! Ale czy nie było spalonego Hofmeistera, który próbował tę piłkę trącić?

15
10
2
5
22'

Tymczasem nasz człowiek w Białymstoku informuje:

5
3
1
20'

A Korona miała aut na wysokości pola karnego. Zwróciliśmy na to uwagę, bo ostatnio modne jest zagrażanie bramce rywala w ten sposób w Ekstraklasie. Ale tu nic z tego nie wyszło.

6
6
1
1
18'

Jagiellonia z rzutem rożnym, ale bez żadnego zagrożenia.

5
5
2
4
16'

Korona konstruuje, ale dość nieudolnie. Brakuje pozycji do strzału Dalmau czy Trejo.

8
5
14'

Nadal to Jagiellonia jest stroną dominującą. Gospodarze rozgrywają piłkę w ataku pozycyjnym.

8
5
1
12'

Dodajmy, że tuż przed meczem Jagiellonia ogłosiła "sold out", czyli sprzedane zostały wszystkie dostępne bilety na to spotkanie. Oficjalną frekwencję poznamy jednak w drugiej połowie.

15
8
2
10'

Teraz mecz trochę za mgłą, bo kibice gospodarzy odpalili świece dymne. Mecz chyba jednak nie zostanie przerwany.

2
7'

Piękne, mięciutkie dośrodkowanie Dominika Marczuka prosto na głowę szybującego Afimico Pululu i mamy 1:0 dla gospodarzy!

34
17
3
5
13
6'

Pierwsza akcja przyjezdnych. Dośrodkowanie z lewej strony na Dalmau było jednak za wysokie. Gracz Korony musiałby mieć 5 metrów, żeby to sięgnąć.

7
5
1
4'

A teraz znakomita okazja Pululu! Napastnik Jagiellonii doszedł do piłki dość szczęśliwie, po błędzie obrony, a jego strzał odbił bramkarz Korony.

10
4
1
4
5
3'

Nene świetnie wypatrzył Naranjo i zagrał do niego piłkę, a Hiszpan trafia w słupek! Ależ ruszyła Jaga!

11
7
1
1
2
2'

Ładne zagranie Nene za linię obrony kielczan, ale dobre wyjście zanotował Xavier Dziekoński.