QUIZ: rozpoznasz wszystkich reprezentantów Polski? Udowodnij!

Jesteś pewien, że dobrze znasz wszystkich reprezentantów i reprezentantki Polski? Spróbuj ich rozpoznać na zdjęciu. Uwaga, to nie jest takie proste zadanie!

Tenisista, który w swojej karierze triumfował w grze podwójnej w Australian Open i Wimbledonie.
Jerzy Janowicz
Łukasz Kubot
Marcin Gawron
2/15
Dwukrotny srebrny medalista mistrzostw świata w pływaniu na dużym basenie. Polak świetnie spisywał się na 200m stylem grzbietowym.
Konrad Czerniak
Paweł Korzeniowski
Radosław Kawęcki
3/15
Grał w reprezentacji Polski w piłce ręcznej przez 16 lat. Zdobył z nią dwa medale mistrzostw świata - srebro i brąz.
Marcin Lijewski
Krzysztof Lijewski
Mariusz Jurkiewicz
4/15
Niegdyś bardzo ważne ogniwo Biało-Czerwonych. Siatkarka, która wywalczyła dwa złote medale mistrzostw Europy. Na zdjęciu z lewej.
Magdalena Szryniawska-Śliwa
Dorota Świeniewicz-Reczko
Mariola Barbachowska-Zenik
5/15
Gra w kadrze od 2004 roku. Zdobyła dla naszej reprezentacji już ponad 900 goli.
Iwona Niedźwiedź
Kinga Grzyb
Karolina Kudłacz-Gloc
6/15
Były piłkarz, grający na pozycji pomocnika. W kadrze występował w latach 2001-09.
Mirosław Szymkowiak
Kamil Kosowski
Maciej Żurawski
7/15
Znakomity żużlowiec, dwukrotny indywidualny mistrz świata.
Patryk Dudek
Bartosz Zmarzlik
Maciej Janowski
8/15
Naturalizowany zawodnik, który był reprezentantem Polski w latach 2008-11. Zagrał w 25 meczach i zdobył 4 gole.
Emmanuel Olisadebe
Kalu Uche
Roger Guerreiro
9/15
Przez 15 lat był częścią reprezentacji Polski w piłce ręcznej. Zdobył z nią dwa medale - srebro i brąz mistrzostw świata.
Mariusz Jurasik
Bartosz Jurecki
Karol Bielecki
10/15
Świetna sprinterka, specjalizująca się w biegu na 400m. Ma na swoim koncie medale mistrzostw świata i Europy.
Patrycja Wyciszkiewicz
Justyna Święty-Ersetic
Iga Baumgart-Witan
11/15
Rekordzista Polski w pchnięciu kulą. Ponadto mistrz Europy z 2018 roku.
Tomasz Majewski
Piotr Małachowski
Michał Haratyk
12/15
Byly napastnik reprezentacji Polski. Z orłem na piersi wystąpił w 37 spotkaniach i zanotował 8 trafień.
Grzegorz Rasiak
Ireneusz Jeleń
Dariusz Dudka
13/15
Siatkarz, który z reprezentacją Polski wywalczył dwa lata temu złoty medal mistrzostw świata.
Piotr Nowakowski
Fabian Drzyzga
Bartosz Kurek
14/15
Skoczkini wzwyż, której największe sukcesy to halowe mistrzostwo świata oraz brąz na mistrzostwach świata na otwartym stadionie.