Wielki Booker! Suns wyeliminowali Clippers

Phoenix Suns pokonali we wtorek Los Angeles Clippers na własnym parkiecie 136:130 i tym samym zapewnili sobie awans do następnego etapu, wygrywając rywalizację 4-1. Genialny był Devin Booker.

Patryk Pankowiak
Devin Booker Getty Images / Christian Petersen / Na zdjęciu: Devin Booker
26-latek w tych play-offach jest nie do zatrzymania. Devin Booker znów pokazał, co potrafi. Gwiazdor drużyny z Arizony zdobył aż 47 punktów i poprowadził swoich Phoenix Suns do zwycięstwa 136:130, przesądzając także losy całej serii (4-1).

Booker trafił 19 na 27 oddanych rzutów za trzy, w tym 4 na 7 za trzy, a ponadto miał też osiem zbiórek i 10 asyst. To wszystko w 42 minuty.

Suns roznieśli Los Angeles Clippers w trzeciej kwarcie. Wygrali tę odsłonę aż 50:24. Prym wiódł wówczas wspomniany Booker. Gościom we znaki wdał się również Kevin Durant, autor 31 oczek.

Clippers nie można odmówić zawziętości. Tracili do rywali już 19 punktów (90:109), ale potrafili się podnieść. Zbliżyli się do Suns na jedno posiadanie - Russell Westbrook miał akcję na remis, ale spudłował spod kosza, a Nicolas Batum mógł dać ekipie z Kalifornii prowadzenie - nie trafił jednak za trzy przy wyniku 130:132 na minutę i 18 sekund przed końcem meczu.

- Myślę, że to była dla nas dobra lekcja. Nie można igrać ze swoim jedzeniem - mówił później Booker w rozmowie z mediami, nawiązując do powrotu Clippers. - Musimy grać na pełnej mocy aż do końcowej syreny - dodawał.

Jeśli chodzi o Clippers, fatalny dzień miał Westbrook. Jeden z liderów LAC trafił tylko 3 na 18 oddanych rzutów z pola. Norman Powell zdobył 27 punktów. Drużyna z Los Angeles przez całą serię musiała radzić sobie bez Paula George'a. Trzeci, czwarty i piąty mecz serii opuścił Kawhi Leonard.

Suns w półfinale Konferencji Zachodniej zmierzą się z Denver Nuggets, którzy po zaciętym spotkaniu pokonali we wtorek drużynę Minnesota Timberwolves 112:109, zapewniając sobie także zwycięstwo 4-1 w serii.

Nikola Jokić trafił tylko 8 na 29 oddanych rzutów z pola, ale skompletował triple-double (28 punktów, 17 zbiórek, 12 asyst). Jamal Murray zaaplikował rywalom 35 oczek. Timberwolves w obliczu eliminacji wykorzystali tylko 8 na 33 wykonane rzuty zza łuku.