TBLK: Derby dla Katarzynek! Dogrywka we Wrocławiu! Mistrz przegrywa ze Ślęzą!

Niesamowity mecz i wielkie emocje - tak w skrócie można skomentować derbowy pojedynek pomiędzy Energą Toruń i Artego Bydgoszcz. Genialne widowisko stworzyły też zawodniczki Ślęzy Wrocław i Wisły Can-Pack Kraków.

Krzysztof Kaczmarczyk
WP SportoweFakty / Jacek Wojciechowski / WP SportoweFakty / Jacek Wojciechowski

Fantastyczne widowisko stworzyły ekipy Energi i Artego. Do samego końca nie było wiadomo, która z drużyn sięgnie ostatecznie po wygraną, a kluczowa dla gospodyń okazały się rzuty skuteczne wolne Renee Taylor w ostatniej minucie spotkania.

Amerykanka rozegrała znakomite zawody, wywalczyła 31 punktów, a w kluczowych momentach pewnie egzekwowała rzuty wolne zapewniając Katarzynkom niezwykle prestiżowy triumf.

Na 8 sekund przed końcem do remisu doprowadzić mogła Aleksandra Pawlak, którą przy próbie rzutu za trzy punkty sfaulowała Matee Ajavon. Reprezentantka Polski spudłowała jednak trzeci rzut i Katarzynki nie wypuściły już wygranej z rąk.

Po stronie Artego brylowała Maurita Reid. Była zawodniczka... Energi, wywalczyła 32 oczka dla pokonanych. Bydgoszczanki niemal całą drugą połowę musiały radzić sobie bez Darxii Morris , która wchodziła tylko z zadaniem przerywania akcji rywalek przewinieniami. Powodem był uraz, jakiego doznała w trakcie meczu.

Niesamowicie emocjonujące widowisko zobaczyli też fani we Wrocławiu, gdzie o wyniku rywalizacji Ślęzy i Wisły Can-Pack decydowała dogrywka! W meczu tym wynik od pierwszej minuty oscylował wokół remisu, a wrocławiankom udało się powtórzyć wyczyn z półfinału Pucharu Polski, gdzie również ograły mistrzynie Polski.

Absolutnym królem parkietu we Wrocławiu była Sharnee Zoll , na koncie której pojawiło się 26 oczek, 8 asyst i 6 zbiórek!

W składzie Białej Gwiazdy zabrakło DeNeshy Stallworth, która zastąpi w drużynie Devereaux Peters.

Po pewny triumf sięgnęła ekipa MKS Polkowice, która odprawiła beniaminka z Sosnowca. Udany debiut w MKS-ie ma za sobą Corin Adams , która zakończyła spotkanie z dorobkiem 13 punktów, 8 zbiórek i 5 asyst. JAS-FBG nie mógł wygrać tego meczu zdobywając zaledwie 41 oczek rzucając ze skutecznością 26 procent.

Problemów ze zwycięstwem nie miała również Pszczółka AZS UMCS Lublin. Podopieczne Krzysztofa Szewczyka od pierwszych minut zdominowały rywalki z Gdyni wygrywając ostatecznie 72:54. Przyjezdnym nie pomógł debiut Ashley Shields, która z dorobkiem 14 oczek okazała się najskuteczniejszą zawodniczką Basketu.

Arcyważną wygraną w walce o play off odniosły z kolei zawodniczki Widzewa Łódź. Łodzianki we własnej hali pewnie prowadziły przez cały mecz z beniaminkiem z Poznania po to, żeby w ostatnich sekundach niemal nie stracić zwycięstwa na własne życzenie.

19. kolejka TBLK:

Energa Toruń - Artego Bydgoszcz 83:81 (27:19, 19:20, 11:18, 26:24)

Energa: Taylor 31, Walich 11, Misiek 11, Macaulay 8, Szczechowiak 8, Skorek 6, Ajavon 5, Idczak 3, Tłumak 0.

Artego: Reid 32, McBride 15 (10 as), Carter 14 (12 zb), Pawlak 11, Międzik 4, Morris 3, Koc 2, Szybała 0.

MKS Polkowice - JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 70:41 (27:19, 15:4, 11:12, 17:6)

MKS: Gala 16, Stankiewicz 14, Adams 13, Schmidt 7, Michael 6, Greene 6, Diaz 4, Bucyk 2, Żukowska 2.

JAS-FBG Zagłębie: Swanier 9, McCallum 8, Sutherland 8, Dobrowolska 6, Antczak 6 (11 zb), Kosałka 2, Bekasiewicz 2, Kaczor 0, Głocka 0, Rozwadowska 0.

Ślęza Wrocław - Wisła Can-Pack Kraków 87:81 (18:18, 17:18, 19:19, 21:20, d. 12:6)

Ślęza: Zoll 27, Krężel 14, Śnieżek 12, Shegog 12, Sulciute 8, Linkeviciene 6, Leciejewska 5, Kastanek 3, Czarnecka 0.

Wisła Can-Pack: Żurowska-Cegielska 22, Turner 20, Nicholls 12, Ziętara 9, Szott-Hejmej 7, Misiuk 4, Zohnova 4, Ouvina 3.

Pszczółka AZS UMCS Lublin - Basket 90 Gdynia 72:54 (23:7, 16:15, 13:14, 20:17)

Pszczółka AZS UMCS: Jujka 17, Owczarzak 15, Mingo 15, Szumełda-Krzycka 8, Metcalf 5, Makowska 5, Player 5, Dorogobuzova 2, Duraj 0, Piędel 0.

Basket 90: Shields 14, Malone 10, Johnson 10, Kotnis 5, Skerović 5, Bibrzycka 5, Troina 2, Podgórna 2, Rembiszewska 1, Jakubiuk 0, Suknarowska 0, Grabowska 0.

Widzew Łódź - JTC Pomarańczarnia MUKS Poznań 62:61 (20:14, 15:15, 19:15, 8:17)

Widzew: Robinson 16, Bujniak 12, Adamowicz 12, Brumermane 10 (10 zb), Crook 5, Niedzielska 3, Urbaniak 3, Kaja 1, Kenik 0.

JTC Pomarańczarnia MUKS: Kaczmarczyk 17, Skobel 13, Drop 13, Durak 5, Puc 5, Siemienas 4, Dziwińska 2, Skowronek 2, Idziorek 0, Olszewska 0, Gertchen 0.