W meczu Serie A zostawili wszystko na doliczony czas

Piłkarze US Lecce i AC Monzy zbierali się bardzo powoli do atakowania w meczu ligi włoskiej. Oba gole, które zdecydowały o remisie 1:1, padły w doliczonym czasie.

Mecz Serie A: Empoli FC - US Lecce jesienią 2023 roku Instagram / US Lecce / Mecz Serie A: Empoli FC - US Lecce jesienią 2023 roku
US Lecce złapało wiatr w żagle, a pozytywna seria wyników zmniejszyła zagrożenie spadkiem z elity. Klub z południa Włoch punktował w pięciu z ostatnich sześciu meczów. W trzech z nich nawet wygrał, a ostatnio pokonał Empoli oraz Sassuolo. Piłkarze z Lecce przygotowali wysoką formę na kluczową fazę sezonu i przed sobotnim meczem mieli kapitał siedmiu punktów nad strefą spadkową.

Kolejna szansa na poprawienie sytuacji była w bezpośrednim meczu z AC Monzą. Na Stadio Via del Mare przyjechała drużyna, która nie pokonała żadnego przeciwnika od pięciu kolejek. Monza zremisowała z Bologną, a także poniosła porażki z Torino, Napoli oraz Atalantą. W konsekwencji wypadła z górnej połowy tabeli, a nad sobotnim przeciwnikiem pozostało jej osiem punktów przewagi.

W 2021 roku kluby wznowiły regularną rywalizację po aż 16 latach przerwy. Od tego czasu znacznie lepszy bilans miało Lecce, które poniosło tylko jedną porażkę z Monzą. Ekipa ze Stadio Via del Mare cieszyła się natomiast trzema zwycięstwami, a konfrontacja w rundzie jesiennej zakończyła się remisem 1:1.

Także w rewanżu było 1:1, choć długo zanosiło się na remis, ale bezbramkowy. Drużynom nie spieszyło się do atakowania, a statystyki pierwszej połowy były opłakane. Coś drgnęło po zmianach personalnych, ale na oba gole trzeba było poczekać do doliczonego czasu. Nikola Krstović zdobył w nim prowadzenie dla Lecce, ale goście zdążyli odpowiedzieć uderzeniem na 1:1 Matteo Pessiny z rzutu karnego. Dziwny pojedynek zakończył się podziałem punktów.

US Lecce - AC Monza 1:1 (0:0)
1:0 - Nikola Krstović 90'
1:1 - Matteo Pessina (k.) 90'

Lecce: Wladimiro Falcone - Antonino Gallo, Federico Baschirotto, Marin Pongracić, Valentin Gendrey (82' Lorenzo Venuti) - Patrick Dorgu (69' Pontus Almqvist), Hamza Rafia (61' Joan Gonzalez), Alexis Blin, Remi Oudin (82' Santiago Pierotti) - Roberto Piccoli (61' Nicola Sansone), Nikola Krstović

Monza: Michele Di Gregorio - Georgios Kyriakopoulos, Pablo Mari, Armando Izzo (80' Danilo D'Ambrosio), Samuele Birindelli - Warren Bondo, Jean-Daniel Akpa Akpro (69' Roberto Gagliardini) - Alessio Zerbin (69' Daniel Maldini), Matteo Pessina, Valentin Carboni (58' Milan Djurić) - Lorenzo Colombo (58' Andrea Colpani)

Żółte kartki: Oudin, Krstović (Lecce) oraz Colombo, Izzo, Gagliardini (Monza)

Sędzia: Alberto Santoro