Sparingowo: Lechia ograła mistrza Bułgarii. Kolejny gol nastolatka z Gdańska

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Agnieszka Skórowska / Na zdjęciu: piłkarze Lechii Gdańsk
WP SportoweFakty / Agnieszka Skórowska / Na zdjęciu: piłkarze Lechii Gdańsk

W tureckim Belek odbył się w piątek kolejny sparing Lechii. Gdańszczanie pokonali mistrza Bułgarii, Łudogorec Razgrad 1:0. Jedynego gola strzelił siedemnastoletni Mateusz Żukowski, który dał kolejny argument trenerowi Piotrowi Stokowcowi.

Piłkarze Lechii Gdańsk, podobnie jak większość zespołów z Lotto Ekstraklasy, przygotowują się do sezonu w rejonie Morza Śródziemnego. W Belek liderzy polskiej ligi mierzyli się z aktualnym mistrzem Bułgarii. Obie drużyny miały swoje szanse, jednak w pierwszej połowie nie padł żaden gol.

Po zmianie stron wciąż utrzymywał się bezbramkowy remis. W 66. minucie spotkania trener Piotr Stokowiec dokonał aż dziesięciu zmian i okazało się to bardzo dobrym posunięciem. Świetną akcję prawą stroną boiska przeprowadził Konrad Michalak, wrzucił piłkę w pole karne i dzieło zwieńczył Mateusz Żukowski.

Niespełna osiemnastoletni zawodnik zdobył już drugą bramkę w drugim sparingu w Turcji. Ostatecznie spotkanie zakończyło się jednobramkowym zwycięstwem gdańskiego klubu.

Lechia Gdańsk - Ludogorec Razgrad 1:0 (0:0) 1:0 - Żukowski 73'

Wyjściowy skład Lechii Gdańsk: Dusan Kuciak - Filip Mladenović, Błażej Augustyn, Michał Nalepa, Karol Fila - Jarosław Kubicki, Daniel Łukasik, Tomasz Makowski - Flavio Paixao, Artur Sobiech, Michał Mak.

Grali również: Steven Vitoria, Filip Dymerski, Adrian Petk, Mateusz Cegiełka, Mateusz Sopoćko, Patryk Lipski, Egy Maulana Vikri, Konrad Michalak, Mateusz Żukowski i Jakub Arak.