3
4
90'

Gol! Strzelił Filipe Nascimento.

Ostatnie słowo w sprawie wyniku powiedzieli jednak gospodarze, którzy podnieśli go na 4:1. W 90. minucie Filipe Nascimento zakończył szybką akcję golem.

42
18
2
5
5
87'

Dani Ramirez! Trafienie honorowe!

3
2
3
5
12
84'

Gol! Strzelił Dani Ramirez. Asystował mu Bartosz Szeliga.

W 84. minucie ŁKS strzelił gola na 1:3. Zasłużonego, ponieważ beniaminek nie zaprezentował się na tle Górnika katastrofalnie. Miał swoje szanse, ale aż do uderzenia Daniego Ramireza, z podania Bartosza Szeligi, brakowało mu skuteczności.

12
5
12
13
18
82'

Gospodarze mogą już swobodnie grać na własnych warunkach, a ŁKS stracił resztkę nadziei na sprawienie niespodzianki i zapunktowanie. W pełnym słońcu trwa zabawa na wypełnionych trybunach oraz na boisku.

8
5
3
2
2
80'
78'
77'

Żółtą kartkę otrzymał Adrien Louveau za ostre przewinienie.

1
1
2
75'

Głośno na trybunach, zabawa na murawie, pozostał kwadrans regulaminowego czasu.

11
6
2
2
1
74'

Żółtą kartkę otrzymał Riza Durmisi za ostre przewinienie.

ŁKS Łódź
4
4
1
1
1
73'
1
1
1
3
1
68'

Spokojnie w posiadaniu piłki podopieczni Jana Urbana.

11
1
2
66'

Trudno myśleć o zapunktowaniu gościom, nie zanosi się na żaden zwrot akcji.

5
2
1
63'

Gol! Strzelił Kamil Lukoszek. Asystował mu Lukas Podolski.

Już po roszadach personalnych padła bramka na 3:0, a Kamil Lukoszek oddał piękne uderzenie w okienko w 63. minucie po podaniu Lukasa Podolskiego!

36
14
2
1
61'
55'

Odpowiedź łodzian i strzał Daniego Ramireza, jednak prosto w pracującego konsekwentnie na czyste konto Daniela Bielicę.

5
3
2
51'

Gospodarze od rzutu wolnego kilkanaście metrów od pola karnego przeciwnika. Długie przygotowania do wykonania stałego fragmentu gry. Ostatecznie zbyt głębokie dośrodkowanie prosto do koszyczka Aleksandra Bobka.

2
2
3
2
50'

Żółtą kartkę otrzymał Levent Guelen za ostre przewinienie.

ŁKS Łódź
4
2
1
1
48'

Pierwsze przyspieszenie po przerwie zawodników Górnika Zabrze. Akcja Szymona Czyża oraz Adriana Kapralika zakończyła się interwencją Leventa Guelena. Zdaniem Daniela Stefańskiego nie było podstawy do przyznania gospodarzom rzutu karnego za zagranie ręką.

komentarz

Nie zanosi się na niespodziankę w Zabrzu. Rozpędzona drużyna Jana Urbana wybrała dogodne momenty do przeprowadzenia ataków i zeszła do szatni z prowadzenie 2:0.

4
2
1
1
1
45'

Doliczone dwie minuty.

1
1
45'

Żółtą kartkę otrzymał Dani Pacheco za faul na Husseinie Baliciu.

2
2
3
6
9
40'

Coraz swobodniej czują się gospodarze, ale po ostatnim dośrodkowaniu piłka tylko przecięła pole bramkowe Aleksandra Bobka.

4
3
1
1
37'

Popisowo, efektownie. 2:0.

8
6
2
1
35'

Gol! Strzelił Lawrence Ennali. Asystował mu Dani Pacheco.

Zabrzanie, nawet jeżeli momentami schowani, kontrolowali sytuację, a następnie zaserwowali danie firmowe, czyli szybki atak z wykorzystaniem Lawrence'a Ennaliego. W 35. minucie błyskotliwy skrzydłowy dostał podanie od Daniego Pacheco, a reszta należała już do niego. Lawrance Ennali przeprowadził drybling obok pogubionych Ramila Mammadova, Kamila Dankowskiego oraz Adriena Louveaua. Już w sytuacji sam na sam pokonanie Aleksandra Bobka było najprostszym zadaniem. Górnik zdobył prowadzenie 2:0.

39
14
1
6
7
31'

Pierwsza szansa na doprowadzenie do remisu. Przebudzili się przyjezdni, a Kamil Dankowski starał się główkować z bliska do siatki po dośrodkowaniu Daniego Ramireza.

10
4
4
1
5
27'

Szymon Czyż! Górnik Zabrze już na prowadzeniu 1:0.

13
6
4
2
25'

Gol! Strzelił Szymon Czyż.

Kolejna okazja do zdobycia gola na 1:0 została wykorzystana. W 25. minucie Szymon Czyż oddał strzał z kilkunastu metrów w narożnik bramki Aleksandra Bobka. Piłka trafiła w pole karne od Borisa Sekulicia i co prawda nie dotarła do Lawrence'a Ennaliego, jednak została wybita przez Kamila Dankowskiego prosto na stopę Szymona Czyża. Były zawodnik Lazio nie zmarnował prezentu, nikt go nie atakował, więc swobodnie przymierzył z powietrza.

47
20
6
7
10
21'

Akcja na boku boiska Daniego Pacheco z Adrianem Kapralikiem. W konsekwencji jeszcze możliwość zaskoczenia łodzian z rzutu rożnego. Dośrodkowanie Daniego Pacheco zostało wypiąstkowane przez Aleksandra Bobka.

5
2
2
1
18'

W 18. minucie Górnik przeprowadził pierwszą akcję zakończoną ciekawym strzałem. Podanie Borisa Sekulicia trafiło do Szymona Czyża, który nie przebił się przez obrońców z Łodzi. Jeden z nich stanął na drodze do bramki i Aleksander Bobek nie musiał interweniować.

5
4
5
4
3
15'

Minął kwadrans otwierający spotkanie. Sam początek meczu dla gospodarzy, ale tylko kilka minut zajęło łodzianom otrząśnięcie się i przejście do ataku pozycyjnego. Rywalizacja wyrównała się.

6
5
4
3
5
12'

Płaskie podanie Daniego Ramireza do Husseina Balicia. Łupem łodzian, na zakończenie ataku oskrzydlającego, był korner.

7
2
5
3
4
10'

Pograli na prawej stronie boiska gospodarze, a natarcie zakończyło się płaskim dośrodkowaniem. Nie udało się go zakończyć strzałem Adriana Kapralika.

6
4
6
3
2
7'

Łódzki Klub Sportowy pokazał możliwości w ataku pozycyjnym i wymienił podania w centrum pola. Zabrzanie poczekali na możliwość przeprowadzenia żwawszego ataku na otwartych przestrzeniach.

2
3
2
3
2
5'

Rozegranie ataku Górnika Zabrze z wykorzystaniem ustawionego na lewej stronie boiska Szymona Czyża. Dośrodkowanie byłego pomocnika Lazio poleciało prosto do koszyczka Aleksandra Bobka.

5
3
3
5
1
2'

Górnik Zabrze w białych strojach z niebieskimi oraz czerwonymi elementami. Z kolei ŁKS Łódź w czarnych strojach ze złotymi wstawkami. Krótko po rozpoczęciu meczu Damian Rasak oddał uderzenie zza linii pola karnego.