PKO Ekstraklasa: 30. kolejka
28 kwi 2024 12:30
komentarz

KONIEC! Wiele emocji mieliśmy dzisiaj w Radomiu, ale ostatecznie Zagłębie nie wypuściło zwycięstwa z rąk i po wygranej 4:3 praktycznie wypisało się z walki o utrzymanie! Radomiak natomiast ma problem i musi zacząć punktować.

4
6
1
1
2
90+3'
KGHM Zagłębie Lubin
6
3
1
4
7
90+2'

Próbuje Radomiak, ale chyba ten powrót się nie uda.

4
2
3
90'

Doliczone 4 minuty.

10
3
2
10
11
89'

Walczy Radomiak o wyrównanie. Jeśli do niego doprowadzi, to Zagłębie będzie miało ciężki powrót do Lubina.

6
4
3
Czy Radomiak doprowadzi do remisu?
86'

Gol! Strzelił Dawid Abramowicz. Asystował mu Leandro. Czy to jest jeszcze możliwe!? Abramowicz uderzył z bardzo ostrego kąta i przełamał ręce Dioudisa! Radomiak zaczyna wierzyć, bo przegrywa już tylko 3:4!

8
5
1
1
5
84'

Pieńko płasko uderzył sprzed pola karnego. Niecelnie.

1
1
84'

Niewiele dzieje się na boisku od dobrych kilku minut.

1
2
79'
78'

Zagłębie nie pozwala Radomiakowi uwierzyć. Stracony gol nieco pobudził Miedziowych.

4
1
1
76'
Radomiak Radom
5
5
2
2
2
74'

Ładna akcja Radomiaka zakończona drugim golem. Grzesik efektownie uderzył po zagraniu... Kłudki i trafił na 2:4.

5
4
5
2
7
73'
4
3
1
1
1
71'

Szkoda, że goście nieco odpuścili, bo emocje w tym meczu mocno ostygły.

4
2
1
69'

Zagłębie nie szuka na siłę kolejnego gola.

3
1
2
1
1
66'

Radomiak jest słaby. Radomiak jest bardzo słaby. Z taką postawą bardzo poważnie może "namieszać" w walce o utrzymanie.

4
2
64'
64'
1
2
3
2
63'

Płaski strzał Chodyny odbił Kobylak.

4
4
2
61'

Zagłębie spokojnie rozgrywa piłkę w poszukiwaniu kolejnych goli.

5
2
1
61'
6
6
1
58'

Nie widać wiary w graczach Radomiaka. I ciężko się dziwić.

4
3
1
1
1
55'

Wydaje się, że jeśli Zagłębie nie zwolni tempa, to Radomiaka wynik końcowy zaboli o wiele bardziej, niż obecne 1:4.

4
4
53'

Gol! Strzelił Dawid Kurminowski. Asystował mu Kacper Chodyna. Co tam się dzieje!? Znowu trójkowa akcja Mróz-Chodyna-Kurminowski. Pierwszy rozciągnął grę do drugiego, który podał w pole karne, a tam płaskim strzałem tuż przy słupku hat-tricka skompletował ten trzeci. Chodyna natomiast uzbierał hat-tricka w rybryce asysty.

9
11
6
2
1
51'

Obrońcy Zagłębia chyba zapatrzyli się na swoich odpowiedników po drugiej stronie i tym razem, to oni się nie popisali. Po dośrodkowaniu z prawej strony doszło do zamieszania w polu karnym, gdzie najprzytomniej zachował się Vagner Dias i z kilku metrów huknął pod poprzeczkę!

4
1
4
7
8
48'

Radomiak próbuje się bronić, ale przez te 15 minut w przerwie ciężko się nauczyć tego fachu.

2
4
2
47'

Zagłębie wywalczyło rzut rożny po strzale Wdowiaka.

3
3
1
1
46'

czas Druga połowa
46'
2
1
2
3
3
46'
1
1
1
1
1
46'
1
1
1
1
komentarz

Do przerwy Zagłębie prowadzi z Radomiakiem. 3:0, to przy postawie "obrońców" i tak mało.

8
2
45+1'

Radomiak już gra trochę na czas, by nie stracić kolejnego gola.

1
2
1
45'

Doliczona minuta.

1
3
44'

Z trybun gospodarzy wspiera gromkie "Co wy robicie, wy nasze barwy hańbicie!".

4
1
1
43'

Z dystansu strzelił Machado. Podsumowaniem tej próby niech będą gwizdy kibiców.

1
1
42'

Szuka kontaktu Radomiak, ale piłkami na tzw. aferę nic nie wskóra.

1
40'

Kibice Radomiaka zaczynają opuszczać stadion. Jak tak dalej pójdzie, to radomianie opuszczą z kolei PKO Ekstraklasę.

1
4
1
39'

Gol! Strzelił Dawid Kurminowski. Asystował mu Marek Mróz. To już jest pogrom! Mróz łatwo odebrał piłkę rywalowi, odegrał do Kurminowskiego, a ten płaskim strzałem sprzed pola karnego trafił do bramki!

9
5
1
38'

Mocne dośrodkowanie Machado pewnie wyłapał Dioudis.

37'

Miękkie podanie w stronę Jardela nie miało szans na powodzenie.

1
36'

Napastnik gości wrócił do gry. Przy piłce Radomiak.

1
34'

Kurminowski wpadł w bandy reklamowe i potrzebuje pilnej pomocy.

1
2
1
32'

Coraz większe problemy Radomiaka. Z taką grą w defensywie na drugą połowę nie wyjdzie żaden obrońca, ponieważ za taki kryminał grozi więzienie.

4
4
2
2
30'

Gol! Strzelił Aleks Ławniczak. Asystował mu Kacper Chodyna. 0:2 w Radomiu! Grzybek dośrodkował z pole karne, spod linii końcowej piłkę przed bramkę zgrał Chodyna, a Ławniczak kompletnie nieatakowany trafił do bramki z najbliższej odległości!

12
5
2
3
29'
1
5
29'
1
2
3
27'

Kłudka ruszył z piłką do przodu i wrzucił ją na głowę Kurminowskiego, który niecelnie przymierzył.

1
1
2
24'

Machado świetnie przyjął dalekie podanie, ale bardzo źle dośrodkował.

1
2
23'

Próbuje odpowiedzieć Radomiak, ale brakuje mu spokoju w przygotowaniu ataków.

2
1
21'

Zagłębie nieco uśpiło Radomiaka, po czym wyprowadzili błyskawiczny cios.

4
20'

Gol! Strzelił Dawid Kurminowski. Asystował mu Kacper Chodyna. Mróz łatwo ograł obrońcę, wypuścił w pole karne Chodynę, który spod linii końcowej zagrał wzdłuż bramki. Kurminowski wyprzedził Grzesika i z najbliższej odległości trafił do siatki!

10
5
1
1
19'

Z dystansu uderzył Machado. Fatalnie, obok bramki.

2
1
1
18'

Abramowicz próbował przedryblować rywala. Odbił się od niego i od bramki Dioudis.

1
1
1
17'

Ostatnie minuty bardzo spokojne.

1
1
1
14'

Obie drużyny z dużą wiarą weszły w to spotkanie, ale póki co goli nie oglądaliśmy.

1
1
1
12'

Dąbrowski dośrodkował z rzutu wolnego na głowę Kopacza, lecz Kobylak nie miał problemów z interwencją.

1
1
2
11'

Próbowało zaatakować Zagłębie, ale brakowało dokładności i wybronił się Radomiak.

1
1
9'

Po dośrodkowaniu z narożnika żaden z graczy Radomiaka nie zdołał uderzyć na bramkę, a dodatkowo jeden z nich sfaulował rywala.

1
1
9'

Tym razem Grzybek zablokował Peglowa. Rzut rożny dla gospodarzy.

1
8'

Peglow szarżował na bramkę Zagłębie, ale został dobrze przyblokowany przez Kopacza.

1
5'

Machado dał się przepchnąć Wdowiakowi, ale skrzydłowy uderzył ponad bramką z obrębu pola karnego.

1
2
1
4'

Mogło być 1:0! Jardel wykorzystał nieporadność obrońców Zagłębia i przerzucił piłkę na Dioudisem, ale z linii bramkowej wybił ją Grzybek!

3
2
1
2
3'

Zagłębie wysoko atakuje rywala, który ma problem z dokładnym wyprowadzeniem piłki.

4
1
1'

Z dystansu przymierzył Dąbrowski. Strzał został zablokowany.

1
1
2
1'