Walczyła blisko trzy godziny. Krecz w meczu Chwalińskiej

Maja Chwalińska nie dokończyła meczu II rundy turnieju ITF w Terrassie. Polka w trzecim secie spotkania z Nahią Berecoecheą zeszła z kortu. Wcześniej mocno postawiła się swojej rywalce.

Mateusz Kozanecki
Maja Chwalińska Materiały prasowe / Olga Pietrzak / Na zdjęciu: Maja Chwalińska
Początek turnieju w Terrassie nie był łatwy dla Mai Chwalińskiej. Sklasyfikowana na 296. miejscu w światowym rankingu zawodniczka stoczyła trzysetowy bój z wyżej notowaną Carlotą Martinez Cirez.

Kolejną rywalką 22-latki była Nahia Berecoechea. Za faworytkę tego pojedynku uznawana była tenisistka z Polski i początkowo potwierdzała to na korcie. Prowadziła już 4:1 w pierwszym secie.

Rywalka nie odpuszczała i doprowadziła do wyrównania stanu rywalizacji. Od tej pory gra toczyła się gem za gem, aż do tie-breaka. W nim lepsza okazała się Maja Chwalińska, zwyciężając 7-5.

Druga partia miała zupełnie inny przebieg. Polka przegrywała w nim aż 0:4 i znalazła się w bardzo skomplikowanej sytuacji. Zdołała jeszcze wygrać dwa gemy, ale na niewiele się to zdało.

Decydującego starcia nie była w stanie dokończyć. Przy stanie 1:4 Polka zrezygnowała z dalszej gry i tym samym odpadła z turnieju. Mimo to dopisze do swojego dorobku 7 punktów rankingowych i powinna zanotować nieznaczny awans.

Open Terrassa, Terrassa (Hiszpania)
ITF W35, kort ziemny, pula nagród 25 tys. dolarów
środa, 27 marca

II runda gry pojedynczej:

Nahia Berecoechea (Francja) - Maja Chwalińska (Polska) 6:7(5), 6:2, 4:1 * - krecz