Żużel. Znamy składy na finał Drużynowego Pucharu Świata

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Michał Szmyd / Na zdjęciu: mecz Polska - Reszta Świata
WP SportoweFakty / Michał Szmyd / Na zdjęciu: mecz Polska - Reszta Świata

Już w sobotę o godzinie 20:00 odbędzie się finał tegorocznego Drużynowego Pucharu Świata we Wrocławiu. Poznaliśmy już składy wszystkich czterech reprezentacji.

Po sześciu latach przerwy do kalendarza zawodów żużlowych powrócił Drużynowy Puchar Świata. Tegoroczna rywalizacja odbywa się na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu.

We wtorek rywalizacja toczyła się w pierwszym półfinale. Zmagania zwyciężyli Brytyjczycy, którzy awansowali do finału. Z kolei przepustkę do barażu wywalczyli Szwedzi i Czesi.

W środę odbył się drugi półfinał. W nim najlepsi okazali się być Duńczycy, którzy o punkt pokonali Australijczyków. Do barażu awansowali także Francuzi.

Natomiast w piątek toczyła się walka o ostatnie miejsce w finale. W barażu pełną dominacją popisali się Australijczycy, którzy zdobyli aż 54 punkty i pewnie awansowali do decydującego turnieju.

Tuż po zawodach poznaliśmy kolory kasków oraz składy na sobotni finał Drużynowego Pucharu Świata:

Kask czerwony - Reprezentacja Danii: 1. Leon Madsen 2. Rasmus Jensen 3. Mikkel Michelsen - kapitan 4. Nicki Pedersen 5. Anders Thomsen

Menedżer: Nicki Pedersen

Kask niebieski - Reprezentacja Polski: 1. Bartosz Zmarzlik - kapitan 2. Patryk Dudek 3. Maciej Janowski 4. Dominik Kubera 5. Janusz Kołodziej

Menedżer: Rafał Dobrucki

Kask biały - Reprezentacja Wielkiej Brytanii: 1. Tom Brennan 2. Robert Lambert 3. Tai Woffinden - kapitan 4. Adam Ellis 5. Daniel Bewley

Menedżerowie: Oliver Allen i Simon Stead

Kask żółty - Reprezentacja Australii: 1. Max Fricke 2. Jack Holder 3. Jason Doyle - kapitan 4. Jaimon Lidsey 5. Chris Holder

Menedżer: Mark Lemon

Początek zawodów już w sobotę o godzinie 20:00. WP SportoweFakty przeprowadzą darmową tekstową relację live z tego turnieju. Można ją znaleźć TUTAJ.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Kto wygra tegoroczny Drużynowy Puchar Świata?